Uyudun mu?

Filtrele

Kategoriler

Markalar

Fiyat Aralığı

79 229

                                                                                                                                                                                       

Kötü Kedi Şerafettin karakteriyle tanınan karikatürist.

İlk karikatürü oniki yaşında Çarşaf Mizah Dergisi'nde yayınlandıktan sonra 1989 yılında yeni kurulan Hıbır dergisinde profesyonel olarak çalışmaya başladı. 1996 da L-Manyak dergisinde Kötü Kedi Şerafettini çizmeye başladı. L-Manyak'tan ayrılan ekiple birlikte Lombak dergisine geçti. Aynı zamanda Kemik dergisi editörlüğü ve Penguen dergilerinde de çalıştı. 2006'da Lombak'tan ayrılarak bir grup arkadaşıyla birlikte Fermuar Dergisini çıkarttı. Fermuar 2008'de kapandıktan sonra Uykusuz Dergisinde çizmeye başladı.

 
  Bülent Üstün, HBR Maymun'da çizdiği bant tip Tonguç ve karikatür köşesi Kabız Kuğu ile adını duyurduysa da asıl L-Manyak çizgi roman dergisinde çizdiği Kötü Kedi Şerafettin karakteriyle büyük bir popülerlik kazandı. Çocukluğunun geçtiği mahalle ortamı ile yaşadığı Cihangir semtindeki entellektüel yaşantıyı birleştirdiği öyküleriyle ve enerjik çizgi tarzıyla döneminin pek çok genç karikatürist ve çizgiromancısını etkiledi. 
 
    Kötü Kedi Şerafettin dışında L-Manyak Kerizleri, Homo Sapiens Öyküleri, Kuduz Doktor Hektor, Sayko usta gibi çizgi romanlar ve tiplemeler de çizdi. Memo Tembelçizer için L-Manyak Şehitleri, Bahadır Boysal için Taze Kaşar ve Kenan Yarar için Hilal çizgi romanlarının bazı bölümlerinin senaryolarını yazdı. Penguen dergisinde kendisi gibi karikatürist olan ağabeyi Cengiz Üstün'le birlikte Üstün Brothers isimli karikatür köşesini, Uykusuz dergisinde Gittin Gideli Bebek isimli köşeyi  çizdi. 
  Uzun süre üzerinde çalıştığı Kötü Kedi Şerafettin filmi 5 Şubat 2016 da vizyona girdi. En son instagram da ürettiği “objeart”eserlerini kitap haline getirdi.

39 adet ürün bulunmuştur.

© 2019 Bendeolsa.com Tüm hakları saklıdır.

RapidSSL, Visa, Mastercard
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
google-site-verification=luGU1HVudw4whToTZk7xU_9m1S7tHLog9R8RRJM0k3I